Cik tīrs ir Jūsu automašīnas salons?

Bieži vien cilvēki lieto savu automašīnu tikai pāris gadus un pēc tam to pārdod. Katram auto īpašniekam ir savi auto lietošanas ieradumi un arī netikumi. Ir jāapzinās fakts, ka automašīnā, ko Jūs tikko būsiet nopirkuši iepriekš brauca pilnīgi citi sveši cilvēki, kas iespējams automašīnā lietoja pārtikas produktus, bet taukvielas no rokām, pirkstiem un matiem būs iesūkušās auduma sēdekļos un ādas virspusē. 

Ikdienā cilvēki ir pieraduši braukt tādos auto salonos, kā viņiem ir un nereti pat neaizdomājās par to, ka auto salons var būt tik tīrs kā no rūpnīcas. Šī svaiguma sajūta noteikti ir jāizbauda katram cilvēkam. Katrs auto īpašnieks ir pelnījis braukt ar tīru un sakoptu automašīnu. Auto salonu var pielīdzināt savam mājoklim un dzīvoklim. Tikai tad, kad auto salons ir pilnībā tīrs auto īpašnieks var saņemt pilnvērtīgu baudījumu no pārvietošanās ar savu auto. Izplatītākie netīrumi auto salonos ir: smiltis, sāls, dubļi, pārtikas produktu paliekas, izlieta eļļa, gumijas nospiedumi, būvmateriālu atstātie gruži, utt.

Lai kvalitatīvi veiktu detalizētu salona ķīmisko tīrīšanu nepieciešams laiks un zināšanas. Ir bieži sastopami piedāvājumi iztīrīt automašīnas salonu ķīmiski pāris stundu laikā. To nav iespējams izdarīt kvalitatīvi un pilnvērtīgi. Kā rāda pieredze viena vidējās klases automašīnas tīrīšana aizņem vidēji 14-22 darba stundas iekļaujot žāvēšanu. To appliecina arī visi nozares profesionāļi un dītaileri (cilvēki, kas veic detalizētu auto apkopi). Kā citi var iztīrīt 3 reizes ātrāk auto? Vienīgais veids, kā var it kā ātrāk paveikt darbu ir upurējot darba kvalitāti un iegūstot daudz zemāku finiša rezultātu nekā būtu iespējams veicot darbu atbildīgi un kvalitatīvi. Lai iegūtu perfektu rezultātu ir nepieciešams augstas klases aprīkojums un pieredze. Svarīga sastāvdaļa ir apgaismojums. Lai veiktu detalizētu salona tīrīšanu ir nepieciešams redzēt visus salona defektus un netīrumus. Jo vairāk gaismas, jo labāk.

Nav iespējams iztīrīt mašīnu, ja nav labas redzamības. Lai ideāli tiktu klāt visām vietām, kas nav sasniedzamas ir nepieciešams izņemt ārā automašīnas sēdekļus. Svarīgi ir arī dažāda tehniskā aprīkojuma esamība, lai veiktu komplicētus tīrīšanas darbus. Ir nepieciešams jaudīgs gaisa kompresors, kas kopā ar Tornador tīrītāju spēs attīrīt grūti pieejamās vietas. Jaudīgs putekļu sūcējs savāks lielākos netīrumus un smiltis, bet mazgājošais putekļu sūcējs spēs palīdzēs izmazgāt grīdas un sēdekļus. Svarīgi arī, lai aprīkojumā būtu dažādas cietības birstītes un otiņas ar īsākiem un garākiem sariem. Protams, ir jābūt arī profesionālai tīrīšanas ķīmijai. Ir svarīgi saprast, ka detalizēto ķīmisko tīrīšanu nedrīkst salīdzināt ar parastu virspusējo ķīmisko tīrīšanu, ko piedāvā katrā automazgātuvē.

Nereti tieši zemais zināšanu līmenis un pieredzes trūkumus var nodarīt kaitējumus automašīnas salonam un visizplatītākais no tiem ir – auto salona pārmērīga saslapināšana jeb tautā saukta par “salona aizliešanu”. Detalizētās salona ķīmiskās tīrīšanas laikā tiek lietots tikai tik liels daudzums ūdens, cik ir nepieciešams tīrīšanas rezultāta sasniegšanai. Uzreiz pēc katra tīrīšanas soļa veikšanas ir jāuzsūc šķidrums mazgājošajā putekļu sūcējā. Tad, kad viss auto ir iztīrīts un mazgāšanas cikls ir pabeigts ir nepieciešams veikt auto salona žāvēšanu. Žāvēšana tiek realizēta izmantojot mitruma savācēju. Mitruma savācējs ir efektīvs un saudzīgs veids, kā savākt mitrumu un izžāvēt salonu vienlaicīgi. Kad auto salona tīrīšana ir paveikta ir nepieciešams veikt gala pārbaudi. Šīs gala pārbaudes laikā jāpārliecinās, ka visas automašīnas salona detaļas tīrīšanas rezultātā ir iztīrītas.

Detalizēta salona tīrīšanā ietilpst: automašīnas griestu tīrīšana, krēslu un sēdekļu tīrīšana, drošības jostu mazgāšana un tīrīšana, paklājiņu tīrīšana, grīdu mazgāšana un tīrīšana, bagāžas nodalījuma mazgāšana un tīrīšana, rezerves riteņa vietas tīrīšana, visu durvju apšuvumu un paneļu tīrīšana, instrumentu paneļa un konsoles tīrīšana, saulessargu un rokturu tīrīšana, stiklu mazgāšana, visu slēdzīšu, podziņu un stūres attīrīšana, kā arī visu plastmasas, vinila detaļu apstrāde ar līdzekli, kas pasargā pret UV saules stariem. Avots: Caroscar