Kādu naudas maku izvēlēties?

Pareiza naudas maka izvēle ir atbildīga lieta un steiga te ir nevietā. Lai naudas maks būtu „pareizais” visās nozīmēs, jāņem vērā virkne dažādu sīkumu: tā dizains, krāsa un tava intuīcija. Tieši sestā maņa var norādīt uz to naudas maku, kas nesīs veiksmi tieši tev. Pienācīga maka izvēle ir teju vesels rituāls, protams, ar mērķi piesaistīt arvien vairāk naudas, tādēļ lieti noder zināšanas par to, kādi maki piesaista naudu un kādi to, gluži pretēji – atbaida. Attiecībā uz makiem pastāv atsevišķas vadlīnijas, kuras ievērojot, var manāmi uzlabot savu finansiālo stāvokli. Par to visu vairāk uzzināsiet šajā rakstā.

Kā pareizi glabāt naudu makā

Pirms tu izvēlies savu uzticamo palīgu un ceļabiedru naudas līdzekļu glabāšanā, iegaumē dažus pavisam vienkāršus likumus:


• neliec naudu tā, lai tā būtu salocīta vai saburzīta;
• papīra naudu glabā atsevišķi no monētām;
• banknotes liec tā, lai zīmējums visām „skatītos” uz vienu pusi;
• turi naudas maku aiztaisītu;
• nedod naudas maku svešiem cilvēkiem;
• neturi naudas makā tur neiederīgas lietas – biļetes, klientu kartes utt.

Kā izvēlēties maku, kas piesaista naudu

Svarīgi, lai naudas maks ir iegādāts par savu naudu un atrodoties labā noskaņojumā. Nekādā gadījumā pie maciņa iegādes nedrīkst skopoties.

 • Pirmkārt, tavam naudas makam jābūt ērtam un skaistam. Vislabāk izvēlēties īstas ādas maku, kas turklāt būs lielisks enerģijas pārvadītājs. Derēs arī zamšāda un citi dabīgie materiāli. Sastāvā nedrīkst būt nekāda lēta sintētika. Pirms naudas maka iegādes, uzmanīgu aplūko visu piedāvājumu. Tas naudas maks, kas piesaistīs tavu uzmanību un burtiski prasīsies, lai to paņem rokās, būs tava visveiksmīgākā izvēle. Paturi to rokās: ja jūti siltumu vai vienkārši patīkamas emocijas, tu esi izdarījis pareizo izvēli. Raugoties uz maku, tevī nedrīkst rasties domas par nabadzību. Ja jūti iekšēju pretestību, tad maku nepērc, bet turpini meklējumus.
 • Otrkārt, tavs naudas maks nedrīkst būt pārāk mazs. Optimālais būs tāds, kurā tu vari glabāt banknotes nesalocītā veidā. Pārbaudi, vai nauda precīzi iegulst savos nodalījumos, neburzās un to ir viegli izņemt.
 • Treškārt, pievērs uzmanība maka kvalitātei. Visām nošuvēm un vīlēm jābūt taisnām, aizdarei – ērtai un maku vajadzētu atvērt bez pārmērīgas piepūles. Vislabāk, ja uz maka nebūs papildus kabatiņas un dekora elementi. Tas traucēs naudas enerģijas riņķošanai.
 • Ceturtkārt, pievērs uzmanību maka krāsai. Tiek uzskatīts, ka finanses piesaista visi zemes un metāla toņi. Tā var būt brūna, melna, zelta vai tumši zaļa krāsa. Izvairies no krāsām, kas saistās ar ūdeni. No tāda naudas maka nauda ātri vien „aizplūdīs”.

Maku pērkot citiem

Ja tu maku kādam dāvini, tad iegādājies to tikai un vienīgi laba garastāvokļa pavadīts, kā arī pirms dāvināšanas ieliec tajā kādu naudas vienību, piemēram, jubilejas monētu, jo tukšu naudas maku nedāvina.

Naudas maks dāvinājumā

Taču, ja tu saņem naudas maku kā dāvanu pats, tad esi ar to ļoti uzmanīgs. Ieteiktu to nelietot, jo tas iemiesos tā cilvēka enerģiju, kurš to pirka, un tu nezini kādā garastāvoklī šis cilvēks atradās, kad to iegādājās. Varbūt viņš ne tikai bija sliktā omā, bet piedevām vēl pie tā iegādes skopojās? Tu nekad to nevari zināt, tāpēc labāk vienkārši pieņem dāvanu aiz pieklājības, taču to lietot gan nevajadzētu.

Liecības par nabadzību

Tiklīdz maks ir manāmi nonēsājies, nekavējoties nomaini to. Nobrāzumi, skrāpējumi, izplēstas šuves vai caurumi naudai ziņo par tavu nabadzību – lūk, uz tādu maku nauda nu gan nesteidzas. Tāpēc vienkārši izmet veco maku ārā un tai vietā iegādājies jaunu.

Makiem vajag atpūtu

Iegādājies divus makus un nēsā tos pārmaiņus – pusgadu vienu, pusgadu otru. Izrādās, lai veiktos naudas lietās, makiem ir nepieciešams atvaļinājums.

Nauda ir tabu

Visbeidzot, nauda ir domāta tev un tikai tev. Nerunā par to, un vēl jo vairāk – nerādi to nevienam. Savu naudas maku nekādā gadījumā nevajadzētu dot citiem cilvēkiem. Kad veic norēķinus, lūko, lai citi cilvēki nevarētu tajā ielūkoties, tāpēc parūpējies, lai naudas maks būtu gana elegants, lai tas novērstu cilvēku skatienu no tā satura.

Atbrīvojies no vecā

Tiklīdz esi iegādājies jaunu maku, no vecā vajadzētu nekavējoties atbrīvoties, izņem visas lietas no tā, kas to identificē un saista ar tevi, nošķiries no tā emocionāli un beigās arī fiziski, to vienkārši izmetot vai sadedzinot. Nekādā gadījumā nevajadzētu to glabāt mājās.

Kas jātur makā

 • Sudraba nauda jāiešuj drēbes gabaliņā, tad jāieliek makā un jāglabā, kamēr dzeguze sāk kūkot, tad visu gadu būs diezgan naudas.
 • Jaungada dienā jāieliek makā zvīņas, lai naudas tajā vienmēr būtu tikpat daudz, cik zivij zvīņu.
 • Smalkās naudas matērijas pievilināšanai maciņā jātur šķipsniņa malta kanēļa un pāris piparmētru lapiņu.
 • Kas atrod divas vārpas uz viena stiebra, tas to gadu taps bagāts. Jumja vārpu vajag glabāt makā, tad naudas nekad netrūks.
 • Pirmo saņemto monētu vai naudas zīmi pēc jauna maka nopirkšanas noglabājiet atsevišķā nodalījumā un neiztērējiet.

Citi ieteikumi

 • Ja uz laiku aizņemas turīga cilvēka maku, arī paša maks iemācās taupīt.
 • Turiet maku kabatā, tuvāk pie sevis, lai nauda iemīl jūs un pierod pie jums.
 • Somu, kurā atrodas maks, nekad nevajag likt uz grīdas, tad nauda aiziet.
 • Ja ir vairākas somas vai maki, tad katrā vajag būt kādai monētai, lai maks, kā saka, neaiziet pensijā.