Kāpēc cilvēki izvēlas ātros kredītus, nevis iet uz banku?

Piekritīsiet taču, ka mēs dzīvojam ļoti straujā laikmetā, kurā viss notiek ātri un prasa tūlītēju rīkošanos, nedodot iespēju pasēdēt maliņā un padomāt? Šis straujais laikmets diktē savus noteikumus, liekot cilvēkiem ātrāk domāt un ātrāk darīt dažādus darbus, kavēšanās šeit var spēlēt nozīmīgu lomu. Piemēram, ja cilvēks ilgi domās un kavēsies, tas, iespējams, pazaudēs iespēju labāk nopelnīt vai iespēju iegādāties kaut ko izdevīgu. Un ko dara tie, kas netiek līdzi un nespēj pietiekami nopelnīt? Pareizi, tie sāk dzīvot pāri saviem līdzekļiem, paļaujoties uz to naudu, ko var iegūt pie bankām vai nebanku kreditoriem, kuri piedāvā ātros kredītus jeb онлайн кредиты на карту в Казахстане, kuri pieejami pat Kazahstānā.. Un arī šeit nav viss tik vienkārši, jo ir no kā izvēlēties – iet pastaigāties, stāvēt rindā un aizpildīt virkni dokumentu vai piesēsties pie datora, uztaisīt dažus klikšķus un saņemt naudu sev kontā. Kā jau nojaušat, tad straujais laikmets šeit nospēlē par labu ātrajiem kredītiem. Ērtā noformēšana un ātrums, kādos to izsniedz, ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki izvēlas ātros kredītus, nevis iet uz banku, kurā tiem jānoslogo gan kājas, gan savas smadzenes, ja banka sāk prasīt pārāk daudz.

Kā redzam, tad iezīmējas pirmās priekšrocības, ko dod ātrie kredīti, bet tādu ir patiešām daudz. Kas tad ir šis tik ļoti pieprasītais pakalpojums, kura nozarē apgrozās daudzi miljoni euro? Sāksim ar to, ka ātrais kredīts ir bezskaidras naudas aizdevums, kuru piedāvā nebanku kreditori, pie tam, šis pakalpojums ietver sevī dažus veidus, kuri tiek piemēroti dažādām dzīves situācijām. Šis aizņēmums ir pieskaitāms pie īstermiņa kredītiem, jo tā atmaksas termiņš ierasti nav lielāks par 45 dienām, lai gan nepareizu terminu lietošanas pēc, daudzi par ātrajiem kredītiem sauc visus aizdevumus, kuri tiek izsniegti nebanku kreditēšanas sektorā. Visus nebanku aizdevumus vieno tas, ka to noformēšana notiek caur internetu vai SMS veidā, kas dod lielas ērtības un neprasa nekur speciāli doties. Piekritīsiet taču, ka labāk ir sēdēt pie kafijas tases savā virtuvē, nevis braukt uz pilsētu un stāvēt bankas rindās vai gaidīt uz ilgo banku pieteikumu izskatīšanu? Par to, ka ātro aizņēmumu ir iespējams pieteikt internetā, to arī dēvē par online kredītu jeb interneta kredītu, saprotot, ka zem tā ir iespēja saņemt neilgā laikā nelielus naudas līdzekļus.

Kā jau var nojaust, tad šo pakalpojumu cilvēki izmanto pa labi un pa kreisi, steidzoties un domājot tikai par to, kur ātrāk tikt pie naudas. Ierasti tās situācijas, kādās cilvēks nonāk pie ātrā kredīta, ir stipri līdzīgas – tie ir Force majeure apstākļi, kuri finansiālo situāciju uz konkrēto brīdi ir padarījuši par neietekmējamu pašu spēkiem. Un, ja pašu spēkiem nevar tikt galā, tad jāķeras pie tiem, kas piedāvā finansiālo palīdzību. Tā ir niša, kur pieprasījums rada piedāvājumu un pieprasījums pēc viegli iegūstamas naudas tagad ir patiešām liels. Cilvēki nesteidz domāt, kā vairāk nopelnīt un saplānot visu tā, lai nebūtu jāķeras pie ātrajiem kredītiem, tie izvēlas viņu situācijai vieglāko ceļu, uzliekot ielāpu ar īstermiņa aizdevumu. Rūpīga ģimenes budžeta plānošana šajos laikos ir liels retums, cilvēki ir izlutināti ar kreditēšanas pakalpojumiem, tie vairāk paļaujas uz tiem, nevis iegulda spēkus papildus līdzekļu piesaistīšanai.

Jāuzsver, ka īstermiņa aizdevumi, kurus piedāvā nebanku kreditori, pilnīgi neder ilgtermiņa problēmu risināšanai, tie noteikti neatrisinās tās problēmas, kuras netiek risinātas saknē. Ja cilvēks ir izlaidīgs savos tēriņos, ja nespēj taupīt un pārdomāt katru pirkumu, tad naudas trūkums būs sistemātisks un nepieciešamība pēc ātrajiem kredītiem tikai augs un augs. Ņemot vērā, ka ātro kredītu summas ir no 5 līdz 3000 euro, ir grūti saprast, kāpēc cilvēki nespēj sakārtot savu ģimenes budžetu tā, lai nebūtu jāstiepj roka pēc kredīta. Kāpēc ir jānoved viss līdz tam, ka jāņem kaut kādi 20 vai 50 euro, maksājot par to procentus un sliktākajā gadījumā, darot to sistemātiski. Ja cilvēkam trūkst naudas, tad tikai loģiski, ka jāsāk ar izdevumu pārskatīšanu, jostas savilkšanu un apzinātu grūtā posma pārvarēšanu paša spēkiem. Nebanku kreditorus neinteresē, cik Jums ir bērni un kādi iz Jūsu ēšanas paradumi, neinteresē arī, cik izmaksā Jūsu ikdiena. Tas nozīmē, ka tikai pats cilvēks nosaka to, ko viņš var vai nevar atļauties, tikai pats cilvēks spēj ietekmēt savu finansiālo labklājību – ar vai bez ātrajiem kredītiem, tas jau paliek katra paša ziņā.

Paldies Dievam, ka kreditoriem ir kaut kādas normas, kuras nedaudz ierobežo pārgalvīgos aizņēmējus. Piemēram, kreditors izvērtē cilvēka maksātspēju un nesteidz ar aizdošanu tādiem, kuri nespēj pildīt saistības vai ir sadzīvojuši kaut kādus negatīvus ierakstus par savu kredītvēsturi. Ja cilvēks aizņemas pirmo reizi, tad ierasti kreditori piedāvā tādu kā iepazīšanās aizdevumu, kuru pirmajā reizē neapliek ar komisijas maksu, tos sauc par ātrajiem bezprocentu kredītiem. Tāda pieeja nav tā pat vien, jo kreditors zina, ka piedāvājot aizņemties nelielu summu bez maksas, tas cilvēkam neatrisinās visas problēmas un pēc laika šis atgriezīsies atkārtoti vai arī nespēs atdot savu ātro kredītu laikā un veiks pagarināšanas maksu. Protams, ir vēl arī citi ierobežojumi un piedāvājumi, kuri varbūt ir par labu kredītņēmējam, bet ir skaidri jāsaprot, ka šeit nav nekāda runa par labdarības organizācijām un katrs komersants, kurš veic kaut kādu saimniecisko darbību, veic to, lai tā nestu peļņu. Tāpēc nekādas slavas dziesmas par ātrajiem kredītiem, nedrīkst ietekmēt cilvēka lēmumu aizņemties vai nē – cilvēkam ir jāsaprot visi zemūdens akmeņi un perspektīvas, pie kādām var novest šāda veida pakalpojumi. Un te nav jādzīvo ilūzijās, domājot, ka viss sakārtosies, pietiek iepazīties ar kredītņēmēju atsauksmēm, kuras pavērs uz šo visu mazliet citu skatu, ļaujot apdomāt savu lēmumu aizņemties.

Kādus ātros kredītus piedāvā nebanku kreditori?

Lai arī nebanku kreditori asociējas ar ātrajiem kredītiem, tie izsniedz arī ilgtermiņa kredītus līdz pat 2 gadiem. Tirgus un jēdzieni ir gana sakropļoti, tāpēc kreditēšanas jomā var atrast daudz un dažādus piedāvājumus, kuri pēc definīcijas nav īsti atbilstoši. Bieži vien, šis ir arī strīdīgais jautājums, kurš bankām liek sarosīties un paslepus veicināt cīņu ar ātro kredītu sektoru. Noteikti bijāt pamanījuši to laika posmu, kad mediji kultivēja naidu ap šo nozari, novedot to visu līdz pat Saeimai un likumprojektiem, kuri ierobežotu šo mikrokreditēšanas nozari. Pateicoties LAFPA aktīvajai darbībai, spriedz tomēr mazinājās, jo asociācija nolēma nedaudz piekāpties un veikt virkni ierobežojumu, kuri vecinātu atbildīgas aizņemšanās praksi. Lai gan vēl tagad dzirdam, ka kādai nebanku kompānijai uzliek kārtējo sodu, kopēja spriedze un negatīvisms ir mazinājies. Un ko mēs esam ieguvuši %y%. gadā, kādi ātro kredītu piedāvājumi ir paši pieprasītākie:

  • Ātrie bezmaksas jeb bezprocentu kredīti – iepazīšanās aizņēmums, kurš ļauj saņemt aizdevumu bez komisijas maksas;
  • Ātrie kredīti no 18 gadiem – ierobežots segments, kur jauniešiem ir ļoti grūti vai pat neiespējami saņemt aizdevumu;
  • Ātrais kredīts uz 24 mēnešiem – aizdevumi, kuri priekš ātrajiem kredītiem ir uz ilgāku laika posmu, piemēram, 2 gadiem;
  • Kredītlīnija – iespēja uzstādīt sev kredītlimitu un jebkurā laikā saņemt ātro kredītu šī kredītlimita ietvaros;
  • Aizņēmums ar sliktu kredītvēsturi – viens no pieprasītākajiem, bet tai pašā laikā ierobežotākajiem kredīta veidiem;
  • Ātrie kredīti bez darba vietas – aizņēmumi bezdarbniekiem, kuriem ir citi ienākuma avoti, arī ierobežots piedāvājums;
  • Ātrais aizņēmums pensionāriem – iespēja saņemt ātro kredītu pensijas gados;
  • Ātro kredītu apvienošana – unikāla iespēja apvienot vairākus ātros kredītus vienā aizdevumā.

Kā redzam, tad ātro kredītu veidi ir ļoti plašā klāstā, tur patiešām ir no kā izvēlēties un praktiski katrai aizņēmēju kategorijai ir iespēja tikt pie naudas. Galvenais, protams, cilvēkam saprast, pēc kādiem parametriem izvēlēties ātro kredītu un kam pievērst lielāku uzmanību. No savas puses varam dot šādus ieteikumus. Pirmkārt, pareizi nosakiet summu, kuru vēlaties aizņemties. Nekādā gadījumā neņemiet vairāk par to, cik patiešām ir nepieciešams. Visa nauda, kuru paņemsiet papildus, tāpat tiks notērēta un atdot to būs grūtāk kā paņemt. Noteikti saplānojiet savu ģimenes budžetu, paredzot tajā kredīta maksājumus un citus neparedzētus izdevumus, kuri varētu liegt atmaksāt kārtējo kredīta maksājumu. Kā nākamo, ko noteikti ir jāņem vērā, var minēt kredīta termiņu, arī šeit nevar nokļūdīties. Ātrā kredīta termiņš ir no vienas dienas līdz pat gadam, tāpēc parēķiniet, kad varēsiet to atdot, lai nav tā, ka pasteidzaties un tad jāsāk veikt pagarināšanas, kas daudzās kompānijās ir dārgākas kā ierastie maksājumi pēc sākotnējā grafika. Kā vēl vienu būtisku kredīta izvēles sastāvdaļu, var minēt procentu likmi. GPL šeit lielu lomu nespēlēs, bet ikmēneša procentu likme gan ir svarīga, tāpat der iepazīties arī ar pagarināšanas procentu likmēm. Tālāk der iepazīties ar ierobežojošiem faktoriem, piemēram – vecuma ierobežojumu, kompānijas darba laiku, iespēju aizņemties bezdarbniekam vai cilvēkam ar sliktu kredītvēsturi u.tml.

Kādas alternatīvas ir ātrajiem kredītiem?

Ja mēs meklējam alternatīvas ātrajiem kredītiem, tad lielas izvēles mums nebūs – tas tomēr ir unikāls pakalpojums, kuru aizvietot praktiski nevar. Ja mēs salīdzinām ar banku kredītiem, tad banka atkrīt dēļ sava laikietilpīgā procesa, bankā ir arī striktāki izvērtēšanas principi, tāpēc tur stipri vairāk cilvēki saņem kredīta atteikumu. Ja ņemam vērā procentu likmes uz īsu termiņu, tad arī šeit nevar neko citu piemeklēt. Protams, ja ir kaut kādas dārglietas vai labs instruments, to var aiznest uz lombardu, bet tas prasīs liekas kustības un riskus pazaudēt ieķīlāto mantu. Tā kā vienīgais, kas nāk prātā un var būt par alternatīvu ātrajiem kredītiem – ir pilnīga dzīves paradumu maiņa. Kā jau teicām, jāsāk būtu ar rūpīgu ģimenes budžeta plānošanu, tad varētu kļūt taupīgākam un visbeidzot ir jāsāk domāt par papildus līdzekļu iegūšanu ar savu darbu. Vienmēr ir iespēja nopelnīt vairāk, nekad nevajag aizbildināties ar to, ka “es jau neesmu miljonāra dēls” vai “es jau nevarēšu, nemāku”. Cilvēks visam var pielāgoties, tas vienmēr var iemācīties kaut ko jaunu un pielietot to savā naudas pelnīšanas procesā – vai tas ir algots darbs, vai tas ir bizness, tam pat nav nozīmes, galvenais ir nebaidīties un rīkoties. Cilvēkam jāsaprot, ka tas nedrīkst dzīvot ar nabadzības paradumiem, tas ir lielākais klupakmens un taisnais ceļš uz ātrajiem kredītiem. Ja cilvēks savā būtībā ir nabags un tiecās uz kredītiem, nekas labs no tādas simbiozes nebūs. Atbalstītājs: https://starcred.kz/