Kas ir limfodrenāža, un cik tā ir iedarbīga?

Limfodrenāža

Limfodrenāža jau vairākus gadus ir viena no neatņemamām procedūrām, lai cīnītos ne vien ar celulītu, bet arī ar smaguma sajūtu kājās pēc garas darba dienas, ko rada venozās atteces problēmas. Šī patiešām ir liela cīņa, kura līdzinās tādam Krievijas pakalpojumam kā – все новейшие быстрые кредиты в Латвии, kurš ir liela problēma visā pasaulē. Lielākoties limfodrenāža tiek piedāvāta sievietēm, kam ir tā saucamā “apelsīna miziņa” jeb celulīts. Tiek solīts, ka jau pēc pirmajām reizēm būs redzami rezultāti, bet pēc kursa beigām celulīts būs pazudis. Vai tiešām limfodrenāža ir super ierocis, kas palīdzēs apkarot praktiski neuzveicamo ienaidnieku celulītu?

Limfodrenāža tiek veikta ar speciālu aparātu jeb zābakiem. Procesa laikā notiek masāža ar mainīgu gaisa spiedienu – ierasti kājām un viduklim, bet pēdējos gados ir iespējams šādā veidā izmasēt visu ķermeni, ieskaitot galvu. Limfodrenāžas aparāts veic maigus un ritmiskus gaisa spiediena viļņus, kā rezultātā uzlabojas asinsrite un limfas plūsma. Bieži vien limfodrenāža ir vairāku procesu sastāvdaļa – tā tiek kombinēta ar citiem skaistuma un veselības uzlabojošiem aparātiem, fiziskām aktivitātēm, cita veida masāžām problēmzonām, veselīgu uzturu un pilnīgu smēķēšanas atmešanu. Piemēram, sievietei, lai cīnītos ar celulītu, sākotnēji ir ieteicams “izkustināt” zemādas slāņus un uzlabot limfas atteci ar pāris limfodrenāžas reizēm, lai pēc tam veiktā vakuummasāža problēmzonām būt efektīvāka un iedarbībāka. Protams, šeit nedrīkst aizmirst par veselīgu pārtiku, pietiekošu ūdens patēriņu un fiziskām aktivitātēm.

Limfodrenāža ir lielisks veids kā aktivizēt organisma fizioloģiskos procesus, tāpēc nereti šī procedūra tiek ieteikta cilvēkiem pie dažāda veida slimībām – gan ārstēšanas, gan rehabilitācijas procesā. Limfodrenāža ir īpaši ieteicama cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu kā profilaktisks pasākums. Pietiks ar vienu reizi mēnesī, lai samazinātu iespējamo problēmu risku – pietūkušas kājas, celulīts, limfas atteces traucējumi. Jau pēc pirmās procedūras ir jūtams rezultāts – kājas liekas vieglas, cipars uz svariem nedaudz sarucis, kā arī kāju apkārtmērs samazinās. Protams, nekāds superbrīnums šis aparāts nav, tomēr labs paņēmiens, kā ir iespējams cīnīties gan ar estētiskajām, gan veselības problēmām.

Minētie ieguvumi no limfodrenāžas procedūrām dažādos avotos tiek minēti – tiek uzlabota asinsrite un limfas plūsma, no organisma tiek izvadīti kaitīgie toksīni uz šlakvielas, tiek aktivizēta vielmaiņa ādas taukšūnās. Limfodrenāžas masāža mazina nogurumu, muskuļi atslābinās, uzlabojas ādas elastība, krāsa, izlīdzinās grumbas, tiek novērsta vai samazināta dažādas izcelsmes tūska. Ar limfodrenāžas palīdzību tiek novērsta liekā šķidruma uzkrāšanās, āda kļūst tonizēta, nostiprinās saistaudi. Ja cilvēks piedomā pie pareizas un veselīgas ēšanas, tad limfodrenāža ir ierocis, kas cīnās ar celulītu, kā arī samazina ķermeņa apjomu. Kā jau jebkura masāža, limfodrenāža ir patīkams process, kas nomierina un relaksē.

Ja esat nolēmuši izmēģināt, vai solītie limfodrenāžas ieguvumi ir patiesi, der atcerēties, ka ne visi drīkst apmeklēt šo procedūru. Ja jums ir tromboflebīts, sirds mazspēja vai kāda cita hroniska mazspēja, onkoloģiskas saslimšanas, ādas problēmas, piemēram, strutaini izsitumi uz ādas, limfodrenāža jums nebūs atļauta. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, speciālists nozīmēs limfodrenāžas kursu, vadoties pēc jūsu problēmzonas stāvokļa. Lai ārstētu celulītu, ierasti tiek nozīmētas 10 līdz 20 procedūras. Limfodrenāžu var veikt kaut 3 reizes nedēļā, tomēr jāatceras, ka jebkuras darbības ir jāveic apdomīgi un nesasteidzot, lai iegūtie rezultāti būtu noturīgi. Lieliska iespēja izvairīties no strijām, kas nereti tiek iegūtas grūtniecības laikā, ir limfodrenāža, kuru var apmeklēt arī grūtnieces, sākoties otrajam trimestrim. Šādā gadījumā tiks masētas tikai kājas, viduklis netiks aiztikts. Limfodrenāža ir arī ļoti ieteicama 2 mēnešus pēc bērniņa laišanas pasaulē, lai efektīvāk atbrīvotos no liekā svara, kas iegūts grūtniecības laikā. Tiks uzlabota ne vien vēdera forma, bet arī stiprināti saistaudi un uzlabota ādas elastība.

Limfodrenāžu var veikt arī manuāli – fizioterapeits vai masieris veic masāžu ar rokām. Tomēr lielākoties šī masāža notiek mehāniski ar speciālu aparatūru – ar limfodrenāžas zābakiem vai kombinezonu. Procesa sākumā apstrādājamās zonas – visbiežāk kājas un vēders – tiek iesmērēti ar speciālu sildošu krēmu, tad tiek aptītas ar speciālu plēvi. Pēc tam tiek uzvilkti limfodrenāžas zābaki, uzlikta manšete vēderam. Gaisam veidojot ritmiskus spiediena viļņus, tiek veikta mašāža no kāju apakšas uz augšpusi, atkārtojot šo gaisa mašāžas ciklu. Gaisa spiediens un uzpildīšanās ātrums tiek pielāgots katram cilvēkam individuāli. Jau pēc pirmās mašāžas sievietes jūt izmaiņas ne tikai vizuāli, bet arī pašsajūta uzlabojas. Avots: https://veselibasabc.lv/