Kredītu veidi un populārākie aizdevēji Latvijā

Kredītu veidi ir dažādi, katrs veids atšķiras ar to vai tas ir īstermiņa vai ilgtermiņa, tad tālāk zem šiem arī ir dažādi kredīta veidi, kuri katrs atšķiras ar saviem noteikumiem un katrs ir piemērots dažādām situācijām, ar kādām cilvēki vēršas pēc naudas aizdevuma. Cilvēku iespējas ir dažādas, tāpēc arī kredīta izsniegšanas iestādes piedāvā dažādus kredītus. Vispirms pašam cilvēkam vajag saprast, kādam mērķim kredīts ir vajadzīgs. Pēc tam aplūkot dažādus aizdevējus, jo katram var būt kāda atšķirīga nianse noteikumos, tāpēc ir svarīgi izvēlēties rūpīgi savu kredīta aizdevēju un arī zināt par dažādiem kredīta veidiem. Bieži cilvēki paņem nepareizo aizdevumu, nezinot, ka ir citas alternatīvas, kuras viņa gadījumā būtu daudz izdevīgākas.

Dominējošais ir ātrais kredīts internetā!

Populārs īstermiņa kredīts ir ātrais kredīts internetā. Šim kredīta veidam ir daudzi plusi dēļ kuriem, tas ir pieejams cilvēkiem ātri un ērti. Ātro kredītu iespējams dabūt bez ķīlas un galvotāja, ir atsevišķi aizdevēji, kuri pat nosacījumos nenosaka, ka klientam vajag oficiālu darba vietu. Šo aizdevumu pēc visas noformēšanas var gaidīt savā bankas kontā jau 15 minūtēs. Atkarībā no aizdevēja, kredīts pieejams Latvijas Republikas iedzīvotājiem vecumā no 18 – 75 gadiem. Maksimālā aizdevuma summa ir neliela, aptuveni līdz 1000 euro, taču daži piedāvā arī lielāku summu, līdz pat 3000 euro. Bet jāņem vērā, ka pirmajā reizē aizdevums visbiežāk būs pieejams līdz 300 euro, turklāt ir kompānijas, kuras piedāvā pirmo kredītu bez maksas. Aizdevuma atmaksas termiņš visbiežāk ir līdz 30 dienām, bet atmaksas termiņu ir iespējams pagarināt, ja nespēj to laicīgi atmaksāt. Apskatīsim, kādi ir ātrā kredīta veidi:

  • Ātrais bezmaksas kredīts – iespēja pirmajā reizē aizņemties bez procentiem;
  • Kredīts no 18 gadiem – ļoti rets aizdevuma veids, saņemams tikai pie Credit24 un Mogo;
  • Kredīts bez darba vietas – aizdevums bezdarbniekiem, kuriem ir kaut kādi ienākumi;
  • Kredīts ar sliktu kredītvēsturi – īpašs aizdevums tiem, kuri ir sabojājuši attiecības ar kreditoriem;
  • Ātrie kredīti pensionāriem – aizdevuma veids cilvēkiem pensijas gados.

Termiņu un summu flagmanis – ilgtermiņa kredīts!

Nākamais kredīta veids ir ilgtermiņa kredīts internetā bez ķīlas – šī kredīta atmaksas laiks ir ilgāks, nekā ātrajiem kredītiem. Tas var būt līdz pat 120 mēnešiem. Šis kredīta veids nosaka, ka būs arī vajadzīgi ienākumu apliecinoši dokumenti, sākot ar pasi, pēc tam pieteikums ilgtermiņa kredīta līguma noslēgšanai un dokumenti, kuri pierāda, ka Tev ir regulāri ienākumi, piemēram, algas izziņa no darba vietas vai citas bankas apstiprināts pilns 3 vai 6 mēnešu konta izraksts. BIGBANK piedāvā ilgtermiņa kredītu bez ķīlas līdz pat 10000 euro no 6 līdz 60 mēnešiem, taču jau esošajiem BIGBANK klientiem līdz pat 120 mēnešiem. Summas un termiņa nosacījumi mainās, ja kredīts ir pret Jūsu ienākumiem, pret nekustamā īpašuma ķīlu vai pret galvojumu. Šīs aizdevums ir domāts ilgam laikam un patiesi lielām summām, tāpēc pret to ir jāattiecas ar lielu nopietnību. Populārākie aizdevēji Latvijā piedāvā šādus ilgtermiņa kredīta veidus:

  • Kredīts uz vienu gadu – iederas gan pie īstermiņa, gan ilgtermiņa veida;
  • Ātrais kredīts uz 24 mēnešiem – aizdevums, ko izsniedz tikai ilgtermiņa kredīta kompānijas;
  • Kredīts pret auto ķīlu – iespēja ieķīlāt savu auto un braukt ar to tālāk;
  • Kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas – tas ir kredīta veids, kas spēj apvienot visus aizdevumus vienā patēriņa kredītā.

Treknais kredīta veids – hipotekārais kredīts!

Ja jums ir liela iecere iegādāties, būvēt vai remontēt savu mājokli, tad piemērots Jums būs hipotekārais kredīts, kuru, atkarībā no izvēlētās bankas un aizņēmuma summas, varat iegūt ar lielu atmaksas termiņu līdz pat 40 gadiem. Šis kredīta veids ir ļoti nopietns, tāpēc tas Jums var tikt piešķirts, ja Jums ir patstāvīgi oficiāli ienākumi. Tā, ka šis kredīta veids ir uz ļoti ilgu atmaksas termiņu un liela summa, tad būs nepieciešama ķīla un/vai galvotājs. Ķīla var būt jau esošais īpašums vai, ja iegādājies jaunu, tad tas var kalpot kā ķīla. Hipotekāro kredītu piedāvā vairākas Latvijas bankas, piemēram, Citadele, Swedbank, DnB, SEBBanka, u.c.

Automīļu kredīta veids – auto līzings!

Nākamais kredīta veids ir auto līzings, jo mūsdienās ikdiena bez auto nav iedomājama, tādēļ arī ir atsevišķs kredīts tieši auto iegādei, jo tas ir aktuāls pirkums, bet vēlamā automašīnu cena bieži vien ir liela, tāpēc var izmantot un iegādāties auto līzingā. Ar auto vari uzreiz braukt un kredītu atmaksā pakāpeniski. Arī uzņēmumi vēlas izaugsmi, paplašināties, veco tehniku nomainīt pret jaunu vai cits iemesls, kuram ir vajadzīga liela naudas summa, tāpēc ir arī auto kredīts uzņēmumiem. Ja uzņēmuma brīvajos līdzekļos tik liela naudas summa nav, tad var paņemt savam uzņēmumam aizdevumu. Šis kredītu veids visbiežāk ir investīciju kredīts, piemēram, tādu piedāvā banka Swedbank, un aizdevuma summa ir atkarīga no uzņēmuma paredzētā mērķa, kā arī tiek ņemta vērā uzņēmuma finanšu situācija.

Saņem naudu un brauc – kredīts pret auto ķīlu!

Šis ir vien no interesantākajiem kredīta piedāvājumiem un veidiem visā Latvijas tirgū. Kredīts pret auto ķīlu ir unikāla iespēja tiem, kas vēlās aizņemties sava auto remontam vai modernizācijai, piemēram, gāzes sistēmas uzstādīšanai. Šo unikālo iespēju piedāvā kompānija Mogo, kura ļauj aizņemties līdz pat 15000 euro uz termiņu līdz 5 gadi. Nozīmīgi, ka šajā kompānijā var aizņemties cilvēki no 18 gadiem, kas ir liels retums, kā arī tie, kuriem ir sabojāta kredītvēsture. Uz doto brīdi, šis ir vienīgais piedāvājums, kurš ļauj ieķīlāt savu mantu, turpinot to lietot. Protams, Mogo ir savi nosacījumi, tāpēc iesakām Jums ar tiem iepazīties laicīgi. Šis ir patiešām labs aizdevums, ja vajag lielāku naudas summu uz ilgāku laika posmu, vienīgi ir jārēķinās, ka Jūsu auto ir savā ziņā apdraudēts, jo, ja nespēsiet norēķināties, Jums to atņems.

Biznesa cilvēkiem – ātrais kredīts uzņēmumiem!

Vēl viens kredīta veids uzņēmējiem ir ātrais kredīts uzņēmumiem. Šāds kredīta veids ir jauns, taču, ja rodas vajadzība, tad ieteikums ir izpētīt šo kredīta veidu sīkāk. Aizdevums uzņēmumiem piedāvā aizņemties no 500 līdz pat 40000 euro, aizņēmuma summa nevar būt lielāk par Jūsu uzņēmuma ieņēmumiem no maksājuma kartēm. Kredīta atmaksas termiņš ir pakārtots, ņemot vērā Jūsu uzņēmuma dienas maksājuma karšu apgrozījumu. Tas nozīmē to, ka šo kredītu tu sāc atmaksāt tikai tad, kad tavs uzņēmums sāk pelnīt. Visa būtība slēpjas tajā, ka no katra maksājumu karšu darījuma Jūsu uzņēmumā, tiek arī konkrēta summa novirzīta kredīta atmaksai. Un atmaksas termiņš ir atkarīgs no tā, cik lielu summu būs uzņēmums aizņēmies un cik liela summu no šī karšu apgrozījuma, tiks atdota aizdevuma atmaksai.