Kur aizņemties naudu, vai sms kredīts tam der?

Kur aizņemties?

Šis jautājums nav nemaz tik viegls, ja cilvēks meklē tikai vienkāršāko risinājumu. Protams, tagad ir daudz vietu, kur aizņemties naudu, tās ir gan bankas, gan lombardi, gan sms kredītu iestādes. Pieprasījums pēc aizdevumiem ir liels, tāpēc arī piedāvājums aug, piedāvājot cilvēkiem aizņemties ar vien ātrāk un izdevīgāk. Šī joma ir tik tālu attīstījusies, ka uz doto brīdi ir iespējams saņemt kredītu bez maksas un ķīlas. Šo iespēju piedāvā tikai sms kredītu kompānijas. Ja naudu vajag ļoti steidzami, neskatoties uz izmaksām par aizdevumu, tad ātrais kredīts derēs. Banku un lombardu piedāvājumus izskatīsim citā rakstā, bet tagad turpināsim par atbildību, ko uzliek aizņemšanās.

Atbildība, kad tiek ņemts aizdevums

Runājot par atbildību, kāda ir, ja tiek ņemts sms kredīts, jāpievērš uzmanība iespējamām sekām, ja aizdevums netiks atdots laikā. Kā jebkurās saistībās, pusēm ir jānes atbildība, jāpilda līguma nosacījumi un solījumi. Ja sākotnēji tiek atrunāts termiņš un procentu likme, tad to mainīt var tikai iepriekš saskaņojot, tieši tas pats ir ar kavēšanu. Nedrīkst kavēt maksājumus, nedrīkst bēguļot un slēpties, jo kreditors vienmēr nāks pretī ar risinājumu, kas ļaus nokārtot saistības bez piespiedu piedziņas. Lielākā daļa kompāniju piedāvās aizdevuma termiņa pagarināšanu vai pat soda procentu samazināšanu. Uzsvērsim, ka atbilstošie risinājumi tiks piedāvāti tikai tad, ja Jūs iesiet un runāsiet.

Aizņemties naudu var arī citur

Bez šaubām, ātrie kredīti nav vienīgā iespēja, kur aizņemties naudu – kā jau minējām ir vēl bankas, lombardi un radi ar draugiem. Tikai šeit viss būs mazliet sarežģītāk. Ja ātro kredītu var saņemt praktiski 10 minūšu laikā, tad uz lombardu vai banku vēl ir jāaizdodas, pie tam, tur būs nepieciešama ķīla vai vesela pieteikšanās un izskatīšanas procedūra. Protams, vēl var mēģināt aizņemties pie radiem vai draugiem, lai gan tas viss parasti liekās apkaunojoši un uzmācīgi. Cilvēks bieži vien neprasa palīdzību no tuviniekiem, jo kautrējās un baidās no skaidrošanās. Tas, protams, ir muļķīgi, jo no savējiem var aizņemties bez komisijas. Daudzi arī baidās no tā, ka laicīgi neatdodot naudu, sabojāsies attiecības.

Aizņemoties kredītu ir jādomā uz priekšu

Ja tomēr paliksiet pie domas paņemt sms kredītu, tad sākumā vajadzētu sastādīt sev plānu, kā un kad to atdosiet. Vēlams būtu izplānot visus izdevumus un rēķināties ar algas apmēru, lai nav tā, ka kaut kam nepietiks un nāksies aizņemties papildus naudu, lai segtu kredīta maksājumus. Tas viss nav sarežģīti, galvenais rēķināties ar reālo algas apmēru, paredzot arī nelielu daļu neparedzēto izdevumu. Piemēram, ja zināt, ka automašīnai būs tehniskā apkope vai būs jāpērk apdrošināšana, ieplānojiet to laicīgi, jo tie būs lieli izdevumi. Kā zināms, tad auto var rasties visādas ķibeles, kuras vēl nav manāmas, tāpēc veidot uzkrājumus un turēt nelielas naudas rezerves būs prātīgi. Plānojiet un esiet atbildīgi!