Pārsteidz Ziemassvētkos ar pašgatavotām kartiņām!

Cik jauki ir saņemt Ziemassvētku apsveikumus! It īpaši, ja tie ir pašu apsveicēju rokām radīti. Lielas un mazas, spilgtas un krāsainas, bet galvenais – mīļas un sirsnīgas. Ziemassvētku kartītes izgatavot ir pa spēkam ikvienam, kurš tic brīnumiem!

Izvēlies vēlamo formātu

Priekšrocība, veidojot savas atklātnītes, – iespējams variēt ar vēlamajiem formātiem. No ar roku rakstīta un dekorēta dizaina līdz pat foto kartiņām. Tu pats pēc saviem ieskatiem vari personalizēt katru atklātnīti, pievēršot vērību dažādām detaļām.

Kartiņu izmēram un formai vari smelties iedvesmu arī no dažādiem žurnāliem un mājaslapām.

Uzskicē aptuveno dizainu

Ja tev jau ir ideja, kā kartiņa varētu izskatīties, daudz vienkāršāk pirms pašas gatavošanas būs uzzīmēt, kur uz izvēlētā laukuma atradīsies dekoratīvie elementi un izvēlētais vēstījums.

 • Vari izmantot arī dažādus Ziemassvētku motīvus, piemēram, salavecīti, ziemeļbriedi Rūdolfu priekš bērniem adresētām kartiņām, taču priekš pieaugušajiem – svētku eglīti vai dažādus ornamentus, tostarp Ziemassvētku eglē karināmās bumbas;
 • Arī novēlējumi atklātnītē var būt dažādi.Vari izvēlēties tādu tradiconālo vēlējumu kā “Novēlu Tev priecīgus Ziemassvētkus” vai arī ierakstīt kartiņā kādu svētku dzejolīti, to papildinot ar personīgu, sirsnīgu sveicienu.

Tiklīdz esi sapratis, kāda lieluma un dizaina atklātnītes vēlies, vērtīgi ir padomāt par papīra krāsu un veidu.

 • Noteikti neaizmirsti nopirkt vajadzīgā lieluma aploksnes, kurās pēc tam ievietosi savas izveidotās kartiņas;
 • Kartons ir labas kvalitātes papīrs, kas ir pieejams dažādās krāsās, ieskaitot tādus tematiskos toņus kā sarkans, zaļš, zelta un sudraba;
 • Ja par labu esi nolēmis fotokartiņai, arī tad ir ieteicams izmantot kartonu, kas pienācīgi spēs noturēt attēlu;
 • Skičpapīrs arī ir pieskaitāms pie labas kvalitātes papīriem, to arīdzan var izmantot svētku atklātnītes izveidei.

Iegādājies dekorēšanai nepieciešamās lietas.

Iegaumē, ka labāk nodrošināties ar papildus papīru un dekora elementiem, ja gadījumā kādā atklātnītē pieļauj kļūdu vai vēlies mainīt tās dizainu.

 • Veikalu plauktos ir pieejams plašs klāsts ar dažādām Ziemassvētku dekorācijām, iespējams nopirkt arī svētku motīva uzlīmes un burtus;
 • Arī internetā iespējams atrast dažādas Ziemassvētku noskaņai atbilstošas dekorēšanas sagataves, kuras var lejupielādēt un pēcāk izmantot savām kartiņām.

Izveido kartiņu pēc skices

Izmēģini, vai viss izskatās tā, kā tu vēlies. Tas tev palīdzēs saprast, vai dekoratīvie elementi savā starpā saskan, kur tie jāizvieto, kāda lieluma teksts ir jāraksta.

Uzraksti vēstījumu

 • Tu vari izdomāt, kādu vēstījumu veidosi uz kartiņas un tās iekšpusē. Vai rakstīsi ar roku, vai izprintēsi;
 • Noteikti izmanto lineālu, lai tas tev labāk palīdzētu orientēties un tu zinātu, ka teksts būs uzrakstīts taisni;
 • Ja vēlies rakstīt uz atklātnītes virspuses, pārliecinies, ka atstāj pietiekami daudz vietas dekorēšanas elementiem;

Ja tev nav īpaši glīts rokraksts, tad labāk izvēlies tekstu izprintēt;

 • Pēc tam, kad esi uzrakstījis vēstījumu uz kartiņas, apdomā, kāds novēlējums būs iekšpusē;
 • Pārliecinies, vai atklātnītē neesi piemirsis norādīt savu vārdu, citus ģimenes locekļus, kas vēlas apsveikt kartiņas saņēmēju;
 • Atļauj pildspalvas tintei un līmei nožūt, pirms sāc dekorēt kartiņas ārpusi.

Izdekorē atklātnīti

Visbeidzot tev ir tā iespēja sākt dekorēšanu, ļaujot savam radošumam vaļu.

Nesteidzies ar kartiņas ielikšanu aploksnē

Pirms liec izveidoto apsveikumu aploksnē, atstāj to uz nakti nožūt, lai būtu drošs, ka dekoratīvie elementi neizbīdās un paliek tiem paredzētajās vietās.

Dažas idejas interesantām svētku kartiņām:

 • A4 formāta zaļu lapu pārgriež uz pusēm, tādējādi no vienas papīra lapas var izgatavot 2 kartītes! Uz kartona uzzīmē mazu eglīti (tās izmērs var būt arī lielāks atkarībā no iecerētās kompozīcijas), eglītes vietā var būt arī zvaigznītes, mēnestiņi, svecītes u.c. Uzzīmēto ar papīra nazi izgriež – veidojas šablons. Uz kartona malas uzspiež nelielu daudzumu krāsas (to var darīt arī mazā trauciņā, pievienojot dažus pilienus ūdens). Švammi iemērc krāsā un ar gatavo šablonu uz kartītes iekrāso sudraba eglītes. Zaļās papīra lapas otru pusi pārloka uz pusēm un izmanto to pašu eglītes šablonu. Kad krāsa nožuvusi, ar krāsu pildspalvām apzīmē eglītes. A4 formāta baltu papīru pārloka uz pusēm un ievieto tajā gatavo kartīti, pārsien ar diedziņu un piestiprina vidū gatavu eglīti un ziemas ainavu – krūmus, kokus. Tad ainavu turpina zīmēt ar baltu, zelta vai sudraba pildspalvu, veidojot naksnīgu skatu ar mēnesi. Kad krāsa nožuvusi, kartītes atvērumā ieliek caurspīdīgu baltu papīru un pārsien to ar baltu lentīti.
 • A4 izmēra tumši sarkanu papīru pārloka uz pusēm, ar papīra nazi vai šķērēm nogriež vienu malu tā, lai veidojas kvadrāts. Piegriež maza kvadrātiņa šablonu, ar kuru uz gaišākajiem papīriem uzzīmē un tad izgriež vairākus kvadrātiņus. Kad tie piestiprināti pie kartītes, var sākties radošais process, izvēloties tās uzlīmes, ko uzlīmē kvadrātiņiem. Iesaistiet kartītes gatavošanā arī bērnus – viņi lieliski tiks galā ar uzlīmju piestiprināšanu pie krāsainajiem kvadrātiņiem!
 • Zelta A4 formāta papīru pārloka uz pusēm. Ar lineālu un papīra nazi iegriež vienāda izmēra vertikālās svītras. No krāsainiem papīriem izgriež vairākas 3 cm platas strēmeles, kuras izvij cauri iegrieztajām svītrām, veidojot krāsainas dāvanu kastītes. Tad cauri dāvanu kastītēm izver mazas krāsainas lentītes un uzlīmē zelta zvaigznītes. Uz kartona uzzīmē un no krāsaina papīra izgriež lielāku egles šablonu. To, apdarinātu ar uzlīmēm, piestiprina pie kartītes virs dāvaniņām.
 • Apsveikuma kartiņa, kas paslēpusi Ziemassvētku eglīti. No papīra izgriež 3 loksnes – 4cm, 3cm un 2cm biezas. Katru no tām saloka kā ermoņikas. Izmantojot karsto līmi, salocītā papīra malas jāpielīmē pie kartiņas malām. Līmēt sāk no apakšas un ar biezāko loksni. Kartiņu var izdekorēt un papildināt ar balta papīra sniegpārslām, dažādiem gliteriem, vai bērnu zīmējumiem. 
 • Papīra pamatu (21×15 cm) saloka uz pusēm. Uz baltas dekoratīvās papīra loksnes (9,7×14 cm) uzlīmē abpusējo līmlenti. Uzlīmē loksni uz pamatnes. Atkārto to pašu ar brūnu loksni (9,6×7,3 cm), uzlīmējot to virsū. Baltu loksni (9,1×6,6 cm) uzlīmē uz brūnās loksnes.  Pielīmē atlasa lenti. Lai taisnāk pielīmētu atlasa lenti, izmanto lineālu. Uzlīmē uz gofrētā kartona (6,5×3,6 cm) eglīti. Eglīti izrotā ar puspērlītēm un bantīti no atlasa lentes.
 • Bērniem patiks veidot egli no auduma lentītēm vai dāvanu papīra rullīšiem. Uz cietāka kartona ar papīra nazi veic divus paralēlus iegriezumus, caur kuriem bērns var izvērt lentīti. Turpina veikt iegriezumus un vērt arvien īsākas lentītes tā, lai izveidotu eglītes formu. Smailē var pielīmēt bērna izgrieztu zvaigzni. No dāvanu papīra bērni var saritināt dažāda garuma rullīšus un ar karsto līmi pielīmēt tos pie cieta papīra, izveidojot egli. 

Nepieciešamie izejmateriāli: A4 formāta krāsaini papīri, kartons šablonu veidošanai (var izmantot zīmēšanas papīra vāciņus), uzlīmes ar Ziemassvētku tematiku, sudraba krāsas tūbiņa (mākslinieku preču veikalos), dažādu krāsu pildspalvas, zīmuļi, šķēres, papīra nazis, parastais zīmulis, dzēšgumija, lineāls, līme, švammīte, diegs, lentītes, abpusējā līmlente jeb skočs, dekoratīvās puspērlītes, gofrēts kartons, spīdumiņi, karstā līme.