Vai hokejs ir bīstams sporta veids?

Hokejs ir viens no populārākajiem ziemas sporta veidiem Latvijā. Pēdējā laikā hokeja rezultāti nav tik iepriecinoši, tāpēc hokeja fani ir nedaudz atslābuši. Lai vai kā – hokejs vienmēr ir ierindojies Latvijas top 5 populārāko un iecienītāko sporta veidu sarakstā.

Hokeju var ne tikai skatīties, bet arī ar tā palīdzību var nopelnīt nelielu bonusiņu. Sporta totalizators ir aizraujoša vieta, kur vari prognozēt spēļu iznākumus, un pareizas prognozes gadījumā – varēsi šo to nopelnīt. Lasi vairāk par to vietnē https://kazino247.com/.

Hokeja treniņi

Visai daudzi jaunieši trenējas hokejā – tas Latvijā ir salīdzinoši viegli pieejams sporta veids. Un sportošana protams ir vēlama, jo fiziskas aktivitātes palīdz uzlabot veselības stāvokli. Arī psiholoģiskā veselība ir labāka, ja cilvēks nodarbojas ar sportu, jo izdalās tā saucamais laimes hormons.

Hokeja treniņi gan ir dārgs prieks, jo ir nepieciešams diezgan iespaidīgs aprīkojums. Gan ķivere, gan visi aizsargpolsterējumi ir obligāta prasība, jo tas tomēr ir bīstams sporta veids. Hokejā traumas var gūt daudz vieglāk, nekā kādā citā sporta veidā.

No kā jāuzmanās?

Klasiskais hokejs notiek uz ledus. Tā ir jau pirmā bīstamība, jo ir labi jāprot slidot, lai bieži nekristu. Attiecīgi – jo sliktāk slido, jo biežāk krīti, kā arī biežāk ir iespēja savainoties.

Protams, ka hokejistiem ir pamatīgs aizsargtērps, taču arī ar visu tērpu var diezgan neveiksmīgi nokrist. Gan hokejā, gan citos sporta veidos veiksme ir vērā ņemams faktors. Viens cilvēks var nokrist veiksmīgi un negūt nekādu traumu, bet kāds cits tāda paša veida kritienā būs nedaudz neveiksmīgāks un satraumēsies daudz pamatīgāk.

Zobu aizsargs

Bieži vien var lasīt stereotipus par hokejistiem – ka viņiem parasti trūkst kāds zobs. Stereotipi nav radušies no nekā, tiem ir pamatots iemesls. Tā kā hokejs ir fizisks sporta veids un sadursmes notiek bieži – gan tīši, gan netīši, tad pastāv iespēja palikt bez kāda zoba.

Mūsdienās gan visiem hokejistiem ir zobu aizsargi, kas pasargā no zobu zaudēšanas. Tomēr atkal jāpiemin veiksme – kādam var nepaveikties un kāds zobs tomēr var tikt satraumēts.

Ķivere

Ķivere hokeja spēlē ir pats galvenais aizsardzības priekšmets, jo tā pasargā galvu. Un hokejā galvu var satraumēt ļoti daudz dažādos veidos.

Hokeja spēles mēdz būt agresīvas, turklāt visi spēlētāji atrodas uz slidām. Tas palielina sadursmes ātrumu, tāpēc potenciālā trauma var būt daudz bīstamāka. Arī pašas slidas ir asas un attiecīgā leņķī var satraumēt kādu spēlētāju.

Profesionālas spēles VS amatieru spēles

Profesionālā līmenī visas spēles notiek tik drošā vidē, cik tas ir iespējams – ar pašu labāko aprīkojumu. Tomēr amatieru hokeja spēlēs ne vienmēr tiek ievēroti visi drošības pasākumi.

Arī tad, ja bērns vai jaunietis ir tikko sācis trenēties hokejā, būs lielākas iespējas gūt traumas, jo prasmes vēl nav pietiekami attīstītas. Ar laiku hokejisti gūst pieredzi – kā izvairīties no traumām, kritieniem, kā paredzēt iespējamu traumu, pirms tā ir notikusi utt. Tāpēc profesionālās NHL spēlēs tomēr sportisti netiek traumēti tik bieži, cik varētu likties.

Jebkurš profesionāls sports ir riskants, jo spēļu iznākumi ir svarīgi, tāpēc spēlētājiem ir jādara viss, lai uzvarētu attiecīgajā spēlē. Arī ievērojot visus noteikumus, var gadīties kāda provokācija vai vienkārši neveiksmīga diena sportistam.

Ja cilvēks ir izlēmis nodarboties ar profesionālo sportu – it īpaši ar hokeju – tad viņš ir jau psiholoģiski gatavs iespējamām traumām. Jebkuram ir skaidrs, ka hokejs ir daudz traumatiskāks kā, piemēram, peldēšana vai skriešana.